Ką reikia žinoti investuojant per sutelktinio finansavimo platformas
Šaltinis: lenndy.lt
Vis dažniau girdint minimą sutelktinį finansavimą, natūraliai kyla noras išsiaiškinti kas tai ir kokią naudą atneša investuotojams. Todėl šiame straipsnyje pateikiame esminius naudojimosi sutelktinio finansavimo platformomis privalumus bei rizikas, kurias reikia žinoti prieš pradedant per jas investuoti.
– Palankus rizikos ir grąžos santykis – ne bankinių paskolų sektorius žymiai pelningesnis nei tradiciniai investiciniai instrumentai, dažnu atveju dvigubai.
– Mažai koreliuoja su kitomis turto klasėmis – paskolų sektoriaus pelningumas beveik nepriklauso nuo pasaulio naftos, aukso ar akcijų indeksų kainų.
– Maži mokesčiai investuotojui – investuojant per sutelktinio finansavimo platformas dažniausiai netaikomi jokie įėjimo, pelno, sėkmės, pirkimo, pardavimo ir t.t. mokesčiai, kas šį instrumentą padaro dar patrauklesniu investuotojams.
– Nereikia didelio kapitalo – investuoti per sutelktinio finansavimo platformas galima nuo 10 €.
– Instrumentų gausa – galima investuoti plačiai diversifikuojant portfelį per paskolų tipus, skirtingas šalis, garantus, atpirkimo laikotarpius, sektorius. Taip pat lengva naudoti įvairias investavimo strategijas pvz. nesunkiai galima pasidaryti srautinį portfelį, kuris kiekvieną mėnesį generuotų pastovias pajamas ir t.t.
Ką reikia žinoti apie riziką?
Užsiimant investicijomis, svarbu žinoti ne tik privalumus, tačiau ir kokią riziką reikia prisiimti. Keli dalykai, ką svarbu žinoti apie riziką dirbant su sutelktinio finansavimo platformomis ir kaip išvengti praradimų.
– Diversifikacija – pagrindinis raktas investuojant į paskolas ir išvengiant praradimų yra maksimaliai plačiai diversifikuoti portfelį per skirtingus instrumentus, skirtingas platformas bei skirtingas šalis. Diversifikacija mažina sisteminės rizikos ir žinoma nuostolių tikimybę. Reiktų paminėti, kad investuojant didesnes sumas efektyviai diversifikuoti portfelį tampa gana sudėtinga dėl kai kurių instrumentų mažo rinkos gylio ir didelių laiko sąnaudų administruojant portfelį.
– Teisinė rizika – kiekvienoje šalyje yra skirtingas sutelktinio finansavimo reguliavimas, kiekviena platforma naudoja skirtingus teisinius modelius bei sutartis, dažnu atveju platformos veikia pilkoje zonoje (interpretuoja įstatymus pritaikydami savo modeliui). Europoje labai mažai teismų praktikos šioje temoje.
– Sudėtinga dokumentacija – kiekvieno instrumento sutartys, platformų veikimo taisyklės, investavimo taisyklės, pinigų valdymo procesas, vartotojų identifikavimo procesas, paskolų išdavimo metodikos, po paskolinis administravimas ir t.t. tai yra dokumentai su kuriais susiduria kiekvienas investuotojas šioje rinkoje. Skirtingose šalyse bei platformose šie dokumentai yra skirtingi ir geriausiu atveju anglų kalba, todėl norint atidžiai įsigilinti į viską reikės nemažai laiko ir kantrybės.